RS4

Audi RS4 vs BMW M3 CS – pojedynek rywali

Audi i BMW konkurują ze sobą od zawsze nie tylko pod względem tego, kto produkuje lepsze samochody, ale urządzają sobie pojedynki nawet na polu marketingowym. O jednej z takich akcji, która odbywała się na Twitterze możecie poczytać nawet na naszym blogu. Warto też wspomnieć o słynnej bitwie billboardowej między tymi dwoma markami. Jak widać jedna marka próbuje być lepsza od drugiej pod każdym względem. Dzisiaj przyjrzymy się porównaniu dwóch samochodów klasy średniej marki Audi i BMW, a konkretnie chodzi o modele RS4 i M3 CS. Sprawdźcie, który z nich radzi sobie lepiej w wyzwaniach przeprowadzonych przez chłopaków z kanału CarWow.

Na początek warto wspomnieć o specyfikacji obu samochodów. Jednym z głównych bohaterów tego porównania jest oczywiście samochód naszej ulubionej marki. Chodzi tutaj o Audi RS4. Jest to ten sam egzemplarz, który już kiedyś przedstawiliśmy w podobnym zestawieniu z tym, że ścigał się on z Porsche 911 GTS. Samochód ten jest wyposażony w silnik V6 o pojemności 2.9 litra z dwoma turbosprężarkami generujący 450 koni mechanicznych. W zestawie z tą jednostką napędową otrzymujemy 8 stopniową automatyczną skrzynie biegów i napęd na wszystkie koła.

Pod maską M3 CS z kolei znajduje się rzędowa szóstka o pojemności 3.0 litra wraz z twin-turbo. Oferuje ona 456 koni mechanicznych i jest to o 28KM więcej niż w przypadku zwykłej M3. W przeciwieństwie do M3 bez oznaczenia CS jest ona też o 49kg lżejsza. W BMW cala moc samochodu jest przenoszona tylko na tylne koła za pomocą siedmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów.

Audi RS4 i BMW M3 CS – osiągi

Przejdźmy teraz do tego co jest na papierze. Oba samochody mają podobną ilość mocy, podobny moment obrotowy, ale z uwagi na karbonowy dach i maskę w przypadku BMW jest ona nieco lżejsza. RS4 od 0 do 100km/h rozpędza się w 4.1s, BMW natomiast w 3.9s. Jest to różnica na dobrą sprawę nawet nie odczuwalna, ale zobaczmy jak to będzie wyglądać w praktyce.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!