11 nowych modeli audi

Aż 11 nowych modeli Audi w 2019 roku

Jakiś czas temu na naszym blogu można było przeczytać o targach motoryzacyjnych w Paryżu. Zaprezentowanych zostało na nich kilka modeli Audi, które zobaczymy w 2019 roku. Pisaliśmy też o  pojedynczych modelach tej marki, które również zostaną zaprezentowane w przyszłym roku. Ostatecznie, za kilka miesięcy zobaczymy aż 11 nowych modeli od marki z czterema pierścieniami.

Gama modeli Audi, wkrótce poszerzy się o kilkanaście nowych sztuk. Dzięki raportowi Periodismo del Motor możemy je zobaczyć. Jednym z takich modeli będzie RS5 Sportback.

rs5 sportback

Co znajdziemy wśród 11 nowych modeli Audi?

Mówiąc o nowych modelach oczywiście nie chodzi mi o to, że do gamy modeli Audi trafi zaraz np. Audi A11. Większość nowych modeli będzie ulepszoną i/lub odświeżoną wersją istniejących już samochodów takich jak Audi A4 czy RS6. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy też całkowicie nowych modeli bo i na takie znalazło się miejsce.

etron sportback

Zarówno Audi RS7 jak i Etron Sportback będą całkiem nowymi modelami. Ten pierwszy może być kolejnym modelem w Audi Sport. Mówi się, że nowe RS7 ma wyjść z dwoma różnymi jednostkami napędowymi. Jedna z nich to V8 z turbodoładowaniem o pojemności 4 litrów generujące 600 koni mechanicznych. Druga to hybrydowa wersja z tym samym silnikiem, ale także z dodatkowymi silnikami elektrycznymi generującymi 700 koni. Jeśli faktycznie podana informacja będzie prawdziwa możemy oczekiwać najpotężniejszego Audi na rynku. Jednak to Audi Etron Sportback może być najbardziej ekscytującym modelem w roku 2019.

Oprócz wyżej wymienionych modeli nowościami będą takie samochody jak: A3, A4, A6 Allroad, A6, A7, S6, S7, RS6 Avant. W fazie testów jest też model R8, który będzie oznaczony jako R8 GT. Auto ma mieć silnik V10 o pojemności 5.2 litra generujący 640 koni mechanicznych. Jest to ta sama jednostka, którą możemy znaleźć w Lamborghini Huracán.

Audi A4 również będzie w fazie testów. Obecną wersje czyli B9 wprowadzono na rynek 3 lata temu. Przydałoby się ją trochę odświeżyć dlatego prawdopodobnie ujrzymy ją na targach we Frankfurcie w 2019 roku. Mówimy tutaj zarówno o wersji sedan jak i avant.

Więcej informacji o poszczególnych modelach wkrótce będziecie mogli przeczytać na naszym blogu.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!