Audi A6 2019 – dlaczego warto je kupić?

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem nowego Audi A6, ale nie podjąłeś jeszcze decyzji, chcemy przedstawić Ci kolejny powód, który być może Ci tę decyzję pozwoli podjąć. Audi A6 otrzymało właśnie możliwie najwyższą ocenę od organu testowego Euro NCAP. Nowy sedan otrzymał ogólną ocenę pięciu gwiazdek co potwierdza tylko to, że samochód zapewni Ci bezpieczeństwo dzięki wielu systemom bezpieczeństwa.

Do testów został wykorzystany model z silnikiem 40 TDI z napędem na przednie koła. Waga samochodu to niecałe 1700kg. Jeśli chodzi o ochronę osób dorosłych Audi A6 uzyskało wynik 93%, który jest naprawdę wysoki. To wszystko dzięki zastosowaniu różnych rodzajów poduszek powietrznych, a także innych systemów bezpieczeństwa.

a6 2019

Zdaniem Euro NCAP kabina samochodu podczas wypadku zostaje stabilna i nienaruszona. Odczyty z manekinów wykazały dobrą ochronę kolan i ud, zarówno kierowcy jak i pasażera. Audi pokazało, że potrafi stworzyć bezpieczny samochód. W badaniu sztywności podczas uderzania badania wykazały, że napinacze i ograniczniki pasów bezpieczeństwa, a także obciążenia przednich i tylnych siedzeń zapewniają doskonałą ochronę klatki piersiowej. Ochrona innych narażonych na uszkodzenia obszarów ciała również jest na dobrym poziomie.

W przypadku uderzenia bocznego ochrona wszystkich obszarów ciała była dobra. W przypadku dużo mocniejszego uderzenia w bok, ochrona klatki piersiowej jest oceniana jako wystarczająca. Testy na przednich i tylnych siedzeniach i zagłówkach wykazały dobrą ochronę przed urazami kręgów szyjnych w przypadku uderzenia w tył samochodu. Autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB) sprawdza się dobrze w testach przy niskich prędkościach, typowych dla jazdy miejskiej. System AEB może bez problemów wykrywać takich użytkowników drogi jak piesi czy rowerzyści, a w testach tej funkcjonalności system działał dobrze.

Audi A6 posiada specjalną maskę, która zapewnia pieszemu dodatkową ochronę podczas potrącenia. Firma wykazała, że system ten został bardzo dobrze zaprojektowany i zwiększa on szanse na przeżycie pieszego, przy różnych prędkościach.

Dobre lub wystarczające wyniki dostały też niektóre poszczególne części samochodu jak np zderzak przedni, który zdobył maksymalną liczbę punktów za ochronę nóg pieszych podczas uderzenia.

Audi A6 Crash Test

 

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!