elektryczne RS3

Elektryczne RS3 w wyścigu z super samochodami

Grupa Audi Sport jest teraz jednym z wiodących producentów w Formule E czyli całkowitym odgałęzieniu FIA. Jednym z jego partnerów jest Schaeffler, który stworzył prawdziwego potwora na tor. Przerobił on bowiem Audi RS3 na samochód elektryczny generujący prawie 1200 koni mechanicznych. Przerobiona została także budowa zewnętrzna samochodu przez co na pierwszy rzut oka patrząc na przód samochodu można nie zauważyć, że jest to model od Audi. Schaeffler stworzył coś naprawdę niesamowitego. Sprawdźmy jak elektryczne RS3 radzi sobie w wyścigu z trzema szybkimi samochodami.

Samochód ten został w całości wykonany przez Schaeffler i jest on całkowicie elektrycznym pojazdem. Silnik tego potwora generuje 1180 koni co jest podobnym poziomem mocy jakie mamy w Bugatti. Jest bardzo szybki. Według Schaefflera może on osiągnąć 200km/h w czasie poniżej 7 sekund.

elektryczne RS3

Co się stanie kiedy samochód o nadwoziu sedana spotka się na torze z super samochodami takimi jak Audi R8, Porsche 911 GT2 RS czy Lamborghini Huracan? Trzeba przyznać, że żaden z wyżej wymienionych samochodów nie ma mocy nawet zbliżonej do tej, które generuje elektryczne RS3. Najmocniejszym z nim jest Porsche, ale nadal ma ich prawie 500 mniej niż Audi. Tak wiem, jest to niepoważne robić takie porównanie, ale na mojej twarzy pojawia się uśmiech kiedy samochód brzmiący jak elektryczna szczoteczka do zębów nie daje nawet najmniejszej szansy na wygraną samochodom pokroju Lamborghini, który ma potężne V10 pod maską.

elektryczne rs3

Elektryczne RS3 – jak sobie poradziło?

Na samym początku elektryczne RS3 staje na linii startu ze swoją sportową siostrą, a chodzi tutaj o Audi R8 Spyder. Już po starcie widzimy, jak przyśpiesza RS3 – wygląda to tak jakby została ona wystrzelona z procy. R8 nie ma nawet najmniejszych szans. Następnie pora na Lamborghini. Jak z tym samochodem poradzi sobie RS3? Huracan jest wyjątkowo szybki. Potrafi rozpędzić się od 0 do 100km/h w 2.8s. W tym przypadku nie zostaje on aż tak bardzo w tyle jak R8, ale nadal nie ma wystarczającej ilości mocy, żeby poradzić sobie z opisywanym samochodem. RS3 po raz kolejny zwycięża. No to teraz pora na dokładkę. Jako trzecie na linii startu staje Porsche 911 GT2 RS – samochód, który ze wszystkich konkurentów RS3 ma najwięcej mocy. Czy jednak ma jej wystarczająco dużo, żeby pokonać RS3? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w tym filmiku.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!