audi tt rs

Audi TT RS osiąga ponad 300km/h w pół mili

Od dawna wiedziałem, że pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem i pojemnością 2.5 litra to jeden z najlepszych silników tej marki. Montowany jest w Audi TT RS i Audi RS3. Według mnie jest to nawet lepszy silnik niż 5.2 litrowe V10 montowane w modelu R8. Wolnossący silnik R8 poza dźwiękiem który generuje nie wyróżnia się aż tak bardzo pośród silników wolnossących w supersamochodach. Najlepszy silnik od Audi to właśnie ten 2.5 tfsi, który fabrycznie generuje dużą moc. Gdy tylko nam jej zabraknie zawsze możemy ją podnieść. Tak samo było w przypadku opisywanego dzisiaj samochodu jakim jest Audi TT RS.

Pięciocylindrowy silnik w Audi TT RS jest bardzo wydajnym silnikiem. Generuje on moc na poziomie 400 koni mechanicznych i 480Nm momentu obrotowego. Widać, że ma niesamowity potencjał. Pomimo tego, że jest stosunkowo niewielkim silnikiem, może wytworzyć on ogromną moc i jest zaskakująco niezawodny. Jak dowodzi film, który znajdziecie poniżej moc jaką udało się wyciągnąć z tego silnika to 600 koni mechanicznych.

audi tt rs

Kilka słów o Audi TT RS

600 koni mechanicznych w tak maleńkim samochodzie jakim jest Audi TT RS w połączeniu z napędem na cztery koła robi wrażenie. Nie jest tak tylko w teorii. W praktyce to prawdziwy potwór. Podczas wyścigu na 1/4 mili samochód ten osiągnął prędkość na poziomie prawie 320km/h. To niesamowite jak tak mały samochód może stworzyć konkurencje dla auta pokroju Audi R8.

Potencjał tuningowy w tym silniku jest ogromny. Jest już wystarczająco mocny po wyjściu z fabryki, ale wiadomo, że każdy po jakimś czasie szuka czegoś więcej. Przecież nikt nie kupuje samochodu z silnikiem 400 konnym tylko po to, żeby jeździć nim po mieście i nie przekraczać dozwolonej prędkości. Taki samochód kupują raczej osoby, które lubią prędkość.

Ten model z filmu poza dostrojeniem na 600 koni mechanicznych zyskał także nowy wydech, dzięki któremu jest jeszcze głośniejszy. Jeśli więc chcesz jakiś szybki samochód, a nie stać Cie na Audi R8 warto pomyśleć o Audi TT RS lub RS3. Jeśli temat tego artykułu Ci się spodobał to pewnie spodoba Ci się też zmodyfikowane przez ABT Audi RS3 z tym samym silnikiem.

Audi TT RS w praktyce

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!