RS3 po kilku modyfikacjach w ABT

Jakiś czas temu na naszym blogu pisaliśmy o samochodzie Audi Q2, który został zmodyfikowany przez firmę ABT. Temat przyjął się dość fajnie więc postanowiliśmy napisać o kolejnym modelu Audi, którym zainteresowała się ta firma. Tym razem chodzi o Audi RS3, które już fabrycznie ma 400KM. Ile wyciągnęła z niego firma ABT? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

ABT prowadzi już dłuższą współpracę z marką Audi, a nawet samochodami z grupy Volkswagen. Ciekawostką jest to, że Johann ABT – wnuk założyciela ABT zmodyfikował pierwszy samochód już w 1978 roku, a był nim VW Golf.

Niemiecki tuner ma obsesje na tworzeniu rzeczy niewytłumaczalnie mocnych i szybkich. Zmodyfikował Audi RS3 podnosząc moc o prawie 100KM uzyskując ostatecznie 492KM w uturbionym silniku o pojemności 2.5l.

rs3 abt

To co zrobił ABT to raptem podstawowe modyfikacje w uturbionych silnikach. Firma oczywiście wgrała nową mapę silnika, zmieniła intercooler i założyła nowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

Modyfikacje te pozwoliły na uzyskanie dodatkowych 93KM mocy oraz wzrostu momentu obrotowego do 570Nm. Dodatkowa moc i moment obrotowy oczywiście przekładają się na osiągi samochodu, które wyglądają następująco: samochód od 0-100km/h rozpędza się teraz w 3.7s, gdzie fabrycznie potrzebował 4.1s. Tak wiem, różnica nie jest zbyt wielka, na dobrą sprawę ciężko będzie ją nawet odczuć. Natomiast co istotne? Prędkość maksymalna wzrosła do 300km/h co już robi wrażenie.

RS3 zmiany stylistyczne

rs3 abt

RS3 zmian doczekała się również z zewnątrz. Z przodu znalazła się nowa dokładka zderzaka, z tyłu zmodyfikowany został dyfuzor. Po bokach na przednich błotnikach zamontowano wloty powietrza, które dodają samochodowi jeszcze bardziej sportowy wygląd. Zmian doczekały się także alufelgi oraz hamulce. Zmieniono też fotele, które teraz wyglądają obłędnie. Na samochodzie pojawiły się też emblematy firmy ABT.

Audi RS3 to samochód, który podobał mi się od zawsze i podobać się będzie. Już fabryczna wersja wygląda bardzo dobrze, ale modyfikacje przeprowadzone przez ABT zrobiły z niego jeszcze piękniejszy samochód.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!