rs3 eventuri

RS3 po modyfikacjach od Eventuri na VMAX 200

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o VMAX 200 to już Ci wszystko tłumaczę. Jest to wydarzenie, które odbywa się w starej bazie Royal Air Force (RAF) w Wielkiej Brytanii. Znajduje się tam ogromny pas startowy, na którym samochody o wysokich osiągach mogą przetestować swoje największe prędkości. W nowym filmie od Eventuri możemy zobaczyć Audi RS3 stuningowane właśnie przez tę firmę. Jesteście ciekawi co pokaże ten samochód?

Eventuri to wysokiej klasy tuner z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Najbardziej znany jest z doskonałych i wydajnych układów dolotowych powietrza. Układ dolotowy od Eventuri nie tylko znacząco poprawia osiągi samochodu, ale też dodatkowo ładnie wygląda. Ten, o którym dzisiaj piszemy to wspaniały układ dolotowy z z włókna węglowego, dzięki któremu silnik RS3 wygląda jak dzieło sztuki. Nie jest to jednak jedyna modyfikacja samochodu. Oprócz niej RS3 doczekało się całkowicie nowego układu wydechowego. Dzięki niemu ta 5-cylindrówka brzmi jeszcze lepiej niż dotychczas. Samochód miał otrzymać pakiet ulepszeń dzięki, któremu mógł wejść na tak zwany 2 poziom (STAGE 2), niestety pojawiły się pewne problemy. Samochód oficjalnie został na poziomie pierwszym, ale firma Eventurii nazwała go STAGE 1 PLUS.

rs3 eventuri

Jaką prędkość osiągnęło RS3 z dolotem Eventuri?

Głównym celem tego ćwiczenia było osiągnięcie przez Eventuri prędkości jak najbardziej bliskiej 200 mil na godzinę (~320km/h). Najwyższa prędkość jaką udało im się osiągnąć według prędkościomierza to 305km/h. Według GPS było to natomiast około 296km/h. To bardzo dobra prędkość dla tak małego silnika jaki znajduje się pod maską tej RS3. Co ciekawe, po pierwszym pomiarze kiedy samochód osiągnął powyższą prędkość, Eventurii postanowił zamontować fabryczny układ dolotowy i powtórzyć pomiar. RS3 osiągnęła wtedy prędkość maksymalną, która wynosiła 283km/h. Zauważyli również, że samochód zachowywał się wyraźnie mniej agresywnie.

rs3 eventuri

Same układy dolotowe od Eventuri nie są tanie. W rzeczywistości kosztują więcej niż niektóre naprawdę dobre zawieszenia firmy Coilover. Działają one jednak bardzo dobrze bo wzrost prędkości maksymalnej o 13km/h z samego układu dolotowego jest naprawdę dobrym wynikiem. Poniżej dodaje jeszcze bonus, w postaci filmiku z całego eksperymentu. Także Enjoy.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!