Audi RS6 klasen

Klasen wyciąga z Audi RS6 ponad 1000 koni

W internecie pełno jest projektów niektórych nowszych modeli Audi. Znanych jest wiele modyfikacji przeprowadzonych przez firmę ABT, które już opisywaliśmy na naszym blogu: było to Audi Q2 i Audi RS3. Dzisiaj skupimy się na samochodzie Audi RS6, które zostało wystrojone na 1012 koni mechanicznych. Tunerom nie zdarza się często podkręcać samochodu tak, aby liczba jego koni była czterocyfrowa. W tym przypadku jednak to się udało, a dokonała tego firma Klasen.

W nowym filmiku z kanału AutoTopNL możemy zobaczyć przejazd wyżej opisanym modelem. Kto nie wie to przypomnę, że fabryczne RS6 posiada silnik V8 o pojemności 4.0 z dwoma turbosprężarkami. Samochód ten generuje wtedy 560KM. Teraz można zrozumieć o czym mówię. Firma Klasen wyciągnęła z tego samochodu prawie drugie tyle. Podają oni, że RS6 rozpędza się od 0 do 100km/h w 3 sekundy. To lepszy czas niż w przypadku Audi R8 z silnikiem V10.

klasen

Po uruchomieniu samochodu od razu słychać jego nowy wydech od firmy Akrapovic. Jest dosyć głośno przez co jeszcze bardziej podkreśla on ryk tego V8. Wydech sprawia, że ten samochód nie jest już postrzegany tak jak rodzinne kombi, a prawdziwy sportowy samochód. Co znowu nie oznacza, że taki samochód nie może być praktyczny. Połączmy wiec całą moc tego samochodu, z głośnym wydechem i 4 drzwiami. Daję nam to rodzinny samochód, który jest praktyczny, a zarazem nadaje się na tor. Sprawdźcie aż 12 minutowy filmik na wyżej wymienionym kanale, aby przekonać się jaka z niego bestia. Firma Klasen zrobiła kawał świetnej roboty!

Sprawdźcie też, jak brzmi Audi RS6 z wydechem Millteka, o którym też pisaliśmy jakiś czas temu. Wpis możecie przeczytać tutaj.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!