s4 b5

S4 B5 z mocą ponad 1400 koni mechanicznych

Pamiętajcie jak jakiś czas temu pisałem o tym, jak firma Klassen wyciągnęła z Audi RS6 lekko ponad 1000 koni mechanicznych. Jest to naprawdę wiele biorąc pod uwagę rodzaj nadwozia w tym samochodzie. Jeśli myśleliście, że to duża moc to co powiecie na to, że ze starej, ale poczciwej S4 B5 wyciągnięto tych koni aż 1400? Chłopaki z Gumbal nagrali dla nas film. Sprawdźcie jak taki samochód radzi sobie w wyścigu na 1/4 mili.

Audi S4 w wersji B5 jest jednym z najpopularniejszych samochodów do tuningu wśród entuzjastów Audi. Zresztą nie bez powodu. Jego 2.7 litrowy silnik V6 z podwójnym turbo jest jednym z najbardziej zaawansowanych silników tej marki. Więcej na jego temat możecie poczytać w specjalnym wpisie na temat najlepszych silników w Audi na naszym blogu. Fabrycznie silnik posiada 260 koni mechanicznych co nie jest jakimś powalającym wynikiem. Jeden wykonując kilka modyfikacji samochód z tym silnikiem może stać się potworem, który pokona w wyścigu niejeden super samochód. Na przykład ten egzemplarz, o którym dzisiaj piszę ma moc podniesioną na 1400 koni mechanicznych. To aż 1140 koni więcej niż fabryczna jego wersja.

s4 b5

W filmie, który znajdziecie poniżej widać, że samochód tak naprawdę jest dostrojony na 1442 konie mechaniczne. To bardzo dużo – samochód ten ma dużo więcej koni niż np Bugatti Veyron, Porsche 918 Spyder czy Ferrari LaFerrari. I to wszystko w rodzinnym kombi sprzed dwudziestu lat. To szaleństwo.

A teraz tak całkiem serio. Tak naprawdę pod maską nie znajdziemy podstawowego silnika 2.7 biturbo, który możemy znaleźć pod maską fabrycznej S4 B5. W samochodzie znajduje się zmodyfikowana wersja silnika z B5, ale modelu RS4. Jego pojemność została zwiększona do 3 litrów. Technicznie rzecz biorąc, nie jest to prawdziwe S4 B5. Mimo wszystko wynik nadal robi wrażenie.

S4 B5 – Jak w praktyce radzi sobie samochód z mocą 1400KM?

To co jest w tym wszystkim najbardziej imponujące to prędkość tego samochodu z jaką pokonuje 1/4 mili. W najszybszej swojej próbie samochód osiągnął prawie 305km/h. Osiągnięcie takiej prędkości na dystansie 1/4 mili w samochodzie z manualną skrzynią biegów i drogowymi oponami jest po prostu niezwykłe. Zwłaszcza, że pod maską znajduję się tylko 3 litrowe V6.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!