audi q2

Audi Q2 po tuningu w firmie ABT

Nie oszukujmy się. Jedynym poważnym zarzutem dla Audi Q2 jest to, że nie jest to za szybki samochód. Jednak jego sportowa stylistyka i stylowy wygląd sprawiły, że staje się coraz bardziej popularnym samochodem wśród młodszych osób. Samochodem zainteresowała się także firma ABT więc wygląda na to, że oprócz młodszych osób interesują się nim i tunerzy.

Najmocniejszy silnik benzynowy w Audi Q2 to uturbione 2.0 o mocy 190KM i momencie obrotowym wynoszącym 320Nm. Nie są to jakieś rewelacyjne liczby, ale na dobrą sprawę nie są też wcale aż takie złe. Na szczęście zainteresowała się nimi firma ABT odpowiednio modyfikując ten samochód. Ostatecznie wyciągnęli oni z silnika 225KM oraz 360Nm momentu obrotowego. Ten wynik nadal nie jest jakiś oszałamiający, ale wygląda już dużo lepiej, niż wynik uzyskany na seryjnym samochodzie.

Q2 tył

A co z silnikami Diesela w Audi Q2?

Firma ABT zajęła się także silnikiem diesela w Audi Q2. Mowa tutaj o jednostce o pojemności 2.0, która również generuje 190KM, tak samo jak wersja benzynowa, ale różnica jest w momencie obrotowy, który wynosi 400Nm. Po modyfikacji przez ABT moc wzrosła do 212KM, a moment obrotowy tej jednostki wyniósł aż 440NM.

Szczerze mówiąc diesel wydaję się być lepszym rozwiązaniem ponieważ ma dużo większy moment obrotowy, a prawie taką samą moc. Co więcej, jest on bardziej ekonomicznym silnikiem niż wersja benzynowa.

Oprócz zwiększenia mocy w Audi Q2 firma ABT zajęła się także wyglądem zewnętrznym. Samochód otrzymuje więc niższe zawieszenie i inne koła dzięki którym zmienia się jego stylistyka. Nowe zawieszenie obniża samochód o 40mm przez co wygląda on bardziej sportowo i lepiej się prowadzi.

ABT oferuje także 3 nowe wersje kół i każda z nich jest w dwóch wersjach wykończeniowych: czarny mat i szary metaliczny.

Dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu stylowi Audi Q2 to idealny crossover dla młodych entuzjastów, który nadaje się też do modyfikacji. Wersja ABT dodaje mu zarówno mocy, momentu jak też zmienia jego stylistykę na bardziej sportową. Tak więc, jeśli posiadasz Audi Q2 i chciałbyś z niej wycisnąć trochę więcej modyfikacje ABT mogą być idealne dla Ciebie.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!