elektryczne audi rs3

Elektryczne Audi RS3 kręci bączki w miejscu

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem dla was artykuł o elektrycznym Audi RS3 stworzonym przez Schaeffler’a? Dzisiaj znowu powrócimy do tematu tego elektrycznego modelu, a wraz z nim zobaczycie ciekawy filmik. Jest to krótkie nagranie wideo, w którym możecie przekonać się jak kręci bączki samochód, który nie posiada silnika spalinowego. Jak pisaliśmy już w poprzednim artykule, dla tego samochodu niestraszne są takie auta jak np Porsche 911 GT2 RS.  Jak poradzi sobie ten samochód w przypadku innych wyzwań? Przekonajcie się sami.

Dziennikarz motoryzacyjny Dan Prosser miał okazje ostatnio na własne oczy zobaczyć elektryczny model RS3. Wrzucił na swojego Twittera krótki klip wideo pokazujący jak radzi sobie ten samochód w przypadku kręcenia tak zwanych bączków.

W jaki sposób elektryczne Audi RS3 może robić tak pozornie niemożliwe rzeczy? Cóż, chodzi o to, w jaki sposób działają silniki elektryczne w tym samochodzie. Pod jego karoserią znajdują się aż 4 silniki elektryczne z których każdy jeden napędza oddzielnie jedno koło za pomocą kół zębatych. Dwa silniki znajdują się więc z przodu, dwa natomiast z tyłu. Pomiędzy nimi znajdują się skrzynia biegów. Sprawia to, że kręcenie bączków odbywa się w idealnie prostym kole. To jest niesamowite.

elektryczne rs3

Film ten jest krótki owszem, ale udowadnia on na co w przyszłości będzie stać elektryczne samochody. W rzeczywistości mogą stać się one jest bardziej dzikie i szalone. W takich samochodach łatwiej jest uzyskać obłędne osiągi czy moment obrotowy.  Szkoda tylko, że brzmią jak elektryczna szczoteczka do zębów.

Sprawdzić możecie też filmik, w którym Daniel ABT ściga się tym modelem Audi i osiąga prędkość 210km/h… Jadąc na wstecznym. To dowodzi tylko temu jak duże możliwości mają samochody z napędem elektrycznym. Usiądźcie wygodnie w fotelu i odpalcie zarówno jeden jak i drugi filmik.

Elektryczne Audi RS3: 210km/h na wstecznym

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!