Audi A3 czyli kilka słów o modelu z 2019 roku

Zdaje się, że marka Audi stara się być ostatnio bardziej na czasie. Od czasu wprowadzenia nowego Audi Q8 niemiecki producent pokazuje nam coraz bardziej imponujące samochody. Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że większość z tych samochodów to samochody z niższych segmentów jak na przykład Audi Q3 i A1. Oba te modele staną się jeszcze bardziej luksusowymi samochodami w swoich segmentach. Jednym z najbardziej ekscytujących modeli będzie Audi A3, które zadebiutuje w 2019 roku.

Audi A3 model 2019

Nowe Audi A3 powstanie na platformie MQB – tej samej, na której będzie zbudowany nowy VW Golf. Oznacza to, że nowy model będzie jeszcze lżejszy, bardziej dynamiczny niż wcześniej, a jednocześnie będzie miał lepiej zagospodarowaną przestrzeń wewnętrzną oraz zostanie zastosowanie więcej technologii niż w poprzedniczce.

q3 wnętrze

Stylistyka nie powinna ulec aż takiej kolosalnej zmianie. Przypuszczamy, że będzie wyglądała podobnie do tej z nowego Audi Q3. Wewnątrz też spodziewamy się podobieństwa do modelu Q3, które wygląda całkiem ładnie. Jak na swój segment wygląda to wszystko bardzo nowocześnie. Spodziewajcie się więc najnowszego systemu multimedialnego z ekranem dotykowym MMI, lecz prawdopodobnie tylko z jednym ekranem zamiast dwóch jak to miało miejsce w wyższych modelach.

Jeśli chodzi o paletę silników Audi A3 otrzyma typowy dla swojego modelu zestaw małych silników benzynowych i diesla, ale otrzyma też kilka nowych. Nowością na przykład ma być nowy wariant hybrydowy e-tron. Nie wykluczamy także, całkowicie elektrycznego wariantu e-tron biorąc pod uwagę nowe upodobanie Audi do modeli elektrycznych.

audi a3

 

Na szczęście pojawi się też wersja RS3, ale prawdopodobnie będzie posiadała silnik o pojemności 2.5l – taki sam jak w wersji z ubiegłego roku. Powinna jednak to być na nowo zmodyfikowana wersja generująca więcej niż 400KM, które zapewnia obecna wersja.

Nie możemy się już doczekać nowej wersji Audi A3. Jest to już bardzo popularny samochód zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Europie. Dodanie większej ilości luksusu, technologii oraz kilka nowych jednostek napędowych spowoduje, że jego popularność wzrośnie jeszcze bardziej.

Więcej zdjęć modelu znajdziecie pod tym adresem.

 

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!