audi prototyp

Najciekawsze koncepty Audi, które nie trafiły do produkcji

Poza modelami Audi, które znamy z ulic, marka ta wypuściła kilka konceptów fajnych modeli. Modele te zostały zbudowane, a niektóre z nich nawet trafiły na targi, gdzie zostały zaprezentowane. Jednak na tym się skończyło. Samochody te nigdy nie trafiły do produkcji, a wiemy o nich jedynie, ze zdjęć lub renderów, które możemy znaleźć w internecie. Takich modeli było zdecydowanie więcej, ale ja przedstawię listę tych najciekawszych. Oto najlepsze koncepty marki Audi.

Audi Karmann

audi karmann

Audi Karmann Asso Di Picche to futurystyczny model Audi biorąc pod uwagę czas, w którym powstał czyli lata 70. Został zaprojektowany za zgodą Audi przez włoskiego projektanta samochodów Giorgietto Giugiaro. W 1973 roku samochód zaprezentowano w Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie nad Menem. Sportowy samochód posiadający 3 drzwi oraz nadwozie w wersji hatchback prezentował się tak jak na zdjęciu powyżej.

Audi Avus Quattro

Model Avus Quattro to również futurystyczny jak na swoje czasy model samochodu Audi. Zaprezentowany został w 1991 roku na targach w Tokio. Autorem projektu był Martin Smith, którego zadaniem było stworzenie karoserii, która pomieści ogromny 12 cylindrowy silnik o pojemności 6.0l. Od początku założeniem inżynierów było to, że będzie to samochód produkowany nawet w śladowej ilości. Miał być to jedynie pokaz umiejętności inżynierów z Audi. Wyprodukowano tylko 1 sztukę tego modelu.

Audi Quattro Spyder

Audi Quattro Spyder

 

Audi Quattro Spyder to model samochodu sportowego opracowanego przez Audi AG. Pierwotnie miał być zbudowany jako pojazd produkcyjny, ale wyprodukowano tylko prototyp. Nazwa odnosi się do sportowego coupe serii Audi quattro. Zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1991 na targach IAA we Frankfurcie. Było to sportowe coupe z aluminiowym nadwoziem,  silnikiem V6 o mocy 170KM. W sumie zbudowano tylko jeden model, który został przemalowany do sesji na kolor ciemnozielony. Następnie został pomalowany ponownie na kolor pomarańczowy (taki jak w zdjęciu głównym tego wpisu). Jednak do dzisiaj, ze względu na te zdjęcia prasowe, niektórzy są przekonani, że wyszło kilka modeli tego samochodu. Prototyp obecnie znajduje się w muzeum Audi w Ingolstadt.

Audi Rosemeyer

Audi Rosemeyer

Audi Rosemeyer, znany również jako projekt Audi Rosemeyer, to samochód koncepcyjny Audi AG. Nazwa wywodzi się z wyścigowego kierowcy wyścigowego z 1938 roku, Bernda Rosemeyera, który odniósł wielki sukces dzięki samochodom wyścigowym Auto Union – poprzednikowi Audi przed II wojną światową. Samochód sportowy został po raz pierwszy zaprezentowany 1 czerwca 2000 r. W związku z otwarciem Autostadt w Wolfsburgu, a następnie na kolejnych wystawach samochodowych. Produkcja seryjna pojazdu nie była planowana.

Audi Steppenwolf

Audi Steppenwolf

Audi Steppenwolf to koncepcyjny SUV, który został zaprezentowany w 2000 roku w Paryżu. Jest to futurystyczny sportowo terenowy samochód z silnikiem V6 i napędem na 4 koła. Jak na czasy, w których został zaprezentowany wyposażony był w wiele nowoczesnych rozwiązań takich jak układ HALDEX rozdzielający moc na przednie i tylne koła, system EDL czy ESP. Jeden z modeli został wyposażony w „powietrzne” zawieszenie znane z modeli Audi w wersji Allroad. Stylistycznie wygląda jak napompowane Audi TT 😉

Audi Shooting Brake

Audi Shooting Brake

Audi Shooting Brake to samochód koncepcyjny auta marki Duitse Audi. Samochód został zaprezentowany w Salonie Samochodowym w Tokio w 2005 roku. Wydawać by się mogło, że to koncept całkiem nowego auta, które trafi do produkcji, jednak tak się nie stało. Samochód ten bardzo przypomina drugą generacje Audi TT, które zostało zaprezentowane 2 lata po prezentacji tego projektu. 

Audi R8 V12 TDI

Audi R8 V12 TDI

Tylko prawdziwi fani marki wiedzą, że Audi w 2008 roku stworzyło koncept modelu R8 z silnikiem diesla. Jednostką tą miał być wysokoprężny silnik V12 o pojemności 6.0l, który miał generować 500KM oraz 1000Nm momentu obrotowego. Niestety pomimo dość optymistycznych informacji, auto nie pojawiło się w salonach. Jednostka V12 TDI o mocy 500 KM trafiła później pod maskę Q7,

Audi Quattro Concept 2010

Audi Quattro Concept 2010

Audi Quattro Concept 2010 to samochód koncepcyjny wyprodukowany przez Audi i zaprezentowany w Salonie Samochodowym w Paryżu w 2010 roku. Upamiętnia 30-lecie oryginalnego Audi Quattro z napędem na cztery koła. Oparty na Audi RS5, posiada zmodyfikowany pięciocylindrowy silnik TFSI o pojemności 2,5 litra i szóstą generację napędu quattro. Doniesiono, że Audi rozważa ograniczony model produkcji (200-500 samochodów) w oparciu o tę koncepcję, ale projekt został odłożony na półkę w 2012 roku.

Audi PB18 e-tron

Audi PB18 e-tron

Podczas tegorocznego Pebble Beach Automotive Week Audi zaprezentowało koncept nowego elektrycznego samochodu o nazwie PB18. Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwo do zaprezentowanego w 2017 roku modelu Aicon. Audi PB18 ma być superszybkim samochodem przeznaczonym na tor jak i do poruszania się po drogach publicznych.

Więcej o tym modelu możecie poczytać w oddzielnym artykule na ten tem na naszym blogu, który znajdziecie tutaj

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!