test

Test hydrofobowy trzech produktów od Tenzi

Przyszedł czas na cotygodniowy przegląd kosmetyków do pielęgnacji samochodu. Produktów od Tenzi do przetestowania zostało mi już niewiele. Będzie jedynie jeszcze wpis o kosmetykach do pielęgnacji wnętrza od tej firmy. Mogę jedynie powiedzieć, że to nie koniec testów różnych preparatów do detailingu. W najbliższym czasie będę miał dla was jeszcze niespodziankę, ale o tym przekonacie się wkrótce. Wracając do tematu. Dzisiaj przyjrzymy się trzem produktom od firmy Tenzi. Są nimi Tenzi Szybki połysk, Tenzi Quartz Spray i Tenzi Carbauba spray. Który z nich najlepiej przeszedł test hydrofobowy i który najlepiej kupić? Tego wszystkiego dowiecie się czytając poniższy wpis.

Tenzi Szybki Połysk

Na samym początku może opiszę po części produkty, które zamierzam dzisiaj testować. Każdy z nich jest właściwie do czegoś innego, ale każdy z nich zapewnia wysoką hydrofobowość. I tak zacznijmy od produktu jakim jest Tenzi Szybki połysk. Jest to tak zwany finish detailer czyli produkt potrzebny przy końcowej fazie mycia samochodu. Jeśli gdzieś na karoserii czy szybach po umyciu samochodu zostały zacieki ten produkt ich się pozbędzie. Muszę przyznać, że radzi sobie z nimi naprawdę dobrze. Dodatkowo zapewnia połysk z zabezpieczeniem UV. Jest całkowicie bezpieczny i można go używać wraz z innymi woskami.

Tenzi Quartz Spray

Tenzi Quartz Spray to tak samo jak  przypadku szamponu samochodowego Quartz Shampoo środek stworzony w oparciu o nanotechnologie. Tym razem jednak dostajemy produkt w sprayu. Według producenta zapewnia on super powłokę hydrofobową. Zobaczymy jak jest w rzeczywistości i jaka jest różnica między nim, a innymi środkami.

Tenzi Carnauba Spray

Kolejnym i ostatnim preparatem będzie wosk Carnauba w sprayu. Jest to produkt, którym spryskujemy karoserie samochodu lub nawet jego szyby w celu nałożenia powłoki hydrofobowej odpornej na promieniowanie UV. Producent twierdzi, że produkt nadaje głęboki połysk lakieru i muszę przyznać, że w porównaniu do poprzednich środków, rzeczywiście widać tę różnice. Zresztą sprawdźcie sami. Drugi pasek od lewej to właśnie Carbauba spray.

test hydrofobowy

Jak wykonałem test? Już nie będę tuta pisał niepotrzebnych informacji o tym jak nakładałem każdy z tych produktów na maskę samochodu. Takie informacje z instrukcją można uzyskać zarówno na stronie internetowej Tenzi, gdzie znajdują się także filmiki instruktażowe. Jeśli nie chcemy jednak oglądać filmików instrukcja nakładania produktu znajduję się na etykiecie na opakowaniu.

Test hydrofobowy i przygotowanie samochodu

Powiem tylko tyle, że samochód dokładnie umyłem dzień przed testowaniem tych produktów. Został umyty za pomocą właśnie wspomnianego wcześniej szamponu od Tenzi z dodatkami kwarcu, o którym zresztą pisałem już na tym blogu. Maskę podzieliłem za pomocą taśmy na 4 części. Dlaczego na 4 części skoro produkty są 3? Chciałem wam pokazać przy okazji jaką hydrofobowość zapewnia sam szampon w porównaniu do 3 pozostałych produktów. Tak jak pisałem, maska została podzielona na 4 części i na każdą część został całkowicie nałożony inny preparat. Wszystko zrobione zostało według instrukcji zawartej na stronie internetowej producenta. Następnie na całą maskę zostało wylane wiadro z wodą.

Niestety zaliczyłem małego faila, którego się nie spodziewałem bo w dwóch miejscach taśma nie wytrzymała i od uderzenia takiej ilości wody po prostu odpadła. Mimo wszystko wpadka ta nie ma jakiegoś znaczenia w przypadku wyniku testu. Następnym razem postaram się to zrobić lepiej 😀 Sprawdźcie jak to wyglądało w praktyce. Na masce znajdują się kolejno od lewej strony:

  • Powłoka po szamponie Tenzi Quartz Shampoo
  • Carnauba Spray
  • Quartz Spray
  • Szybki połysk

Podsumowanie

Postanowiłem dodatkowo przedstawić wam swoją opinie na temat każdego z tych produktów.

O samym szamponie mogę powiedzieć, że jest całkiem dobry. Tak wiem, wcześniej pisałem trochę inaczej, ale problem był w tym, że umyłem samochód za pomocą szczotki, a nie za pomocą gąbki czy rękawicy tak jak zaleca producent. Owszem, muszę przyznać jako jeszcze niedoświadczony detailer, żeby nie myć samochodu szczotką. Zdecydowanie lepszą opcją jest właśnie rękawica. Sam szampon zapewnia oczywiście powłokę hydrofobową. Pierwszego dnia jest dobrze, widać nawet po spłukaniu samochodu jak wygląda lakier.

Teraz zajmijmy się trzema testowanymi produktami. Według mnie, najlepiej test hydrofobowy przeszedł Quartz Spray, ale był tylko minimalnie lepszy od Carnauba Spray. Mimo wszystko różnica nie jest aż tak duża. Za to Carnauba spray nadaje widocznego blasku na lakierze samochodu. Osobiście więc wybrałbym Carnauba Spray. A co z Tenzi Szybki połysk? Tak naprawdę produkt jest stworzony całkowicie do czegoś innego. Usuwa on wszystkie zacieki oraz zabrudzenia, które pozostały po umyciu samochodu. Radzi sobie z tym bardzo dobrze. Na pewno są środki, które poradziłby sobie z tym lepiej, ale pamiętajmy o tym, że testowany produkt to półka cenowa do 15zł. Jak na taką cenę radzi sobie na pewno lepiej niż jakieś supermarketowe środki.

Co wybrać?

Każdy z testowanych dzisiaj środków będzie idealny na początek przygody z detailingiem więc może warto czasem odpuścić sobie 4 pak piwa czy paczkę papierosów i zainwestować w takie preparaty? Dodam tylko od siebie, że jeżeli myjesz samochód szamponem, o którym była mowa wyżej odpuść sobie kupowanie Quartz Spray. Lepszą opcją będzie zakup Carnauba Spray czy Szybkiego połysku. Poniżej wrzucam jeszcze kilka zdjęć.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!