audi s3 2019

Zdjęcia szpiegowskie nowego Audi S3

Wygląda na to, że wkrótce doczekamy się nowej Audi A3/S3/RS3. Obecna generacja ma już 6 lat i powoli na rynek będzie wchodziła nowa. Jej obecna architektura o nazwie MQB jest wciąż świeża i konkurencyjna w tym segmencie. Sprzedaje się ona niesamowicie dobrze. W Ameryce generacja ta dominuje jeśli chodzi o sprzedaż samochodów tej klasy. Dotarliśmy do zdjęć szpiegowskich czyli nowego modelu obklejonego folią do kamuflażu. Sprawdźcie jak może wyglądać nowe Audi S3. 

Zdjęcia te pokazują nowe Audi S3 w wersji Sportback. Tym razem nie są to zdjęcia z bardzo nam znanego toru Nurburgring. S3 została uchwycona w normalnym ruchu ulicznym. Samochód o którym mowa to bez wątpienia Audi S3 ponieważ jego styl jest podobny do swojej starszej siostry.

Nowe Audi S3 – jakie zmiany?

Wizualnie nie różni się ona aż tak bardzo od poprzedniej wersji, ale niektóre zmiany w stylizacji sprawiają, że wydaje się ona bardziej nowoczesna. Na przykład korpus znajdujący się w dolnej części drzwi sprawia, że ich linia jest bardziej wyraźna. Oprócz tego możemy także dostrzec nowe tylne lampy.

audi s3

Z przodu możemy zobaczyć reflektory i kratki przypominające bardziej te z nowego Audi A1. Wyglądają one bardziej sportowo i agresywnie niż te z obecnego modelu. Prawda jest jednak taka, że nie możemy spodziewać się jakiś drastycznych zmian. Jest to jedynie kilka nowych smaczków w stylizacji nowego modelu. W końcu jest to Audi – styl ewolucyjny, nie rewolucyjny. Poza tym po co zmieniać coś na siłę skoro obecnie wygląda bardzo dobrze?

audi s3

Mimo wszystko biorąc pod uwagę większość nowych modeli, które wyjdą w 2019 roku można stwierdzić, że S3 bardziej zmieni się w środku. Podobnie jak Audi Q3 czy A1, Audi S3 otrzyma prawdopodobnie najnowszy system Touch Response MMI i Virtual Cockpit, a oba systemy będą dostępne w standardowych opcjach.

Jeśli chodzi o silniki to nie mamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Możemy jedynie spodziewać się turbodoładowanej jednostki i pojemności 2.0 litra i mocy około 300KM tak jak w obecnej wersji. To powinno wystarczyć, aby utrzymać konkurencyjność w tym segmencie. Mimo wszystko miło by było gdyby podniesiono moc samochodu i zobaczenie wersji S3 która fabrycznie posiada 350KM.

audi s3

Źródło zdjęć: motor1.com

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!