r8 tt

Czy Audi R8 i TT staną się w pełni elektryczne?

Od pewnego czasu krążą plotki, że Audi R8 powoli umiera. Mówi się, że po zakończeniu cyklu życia obecnej wersji produkcja modelu R8 zostanie całkowicie zakończona. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Audi TT tak samo jak R8 spotka najprawdopodobniej to samo. Pojawiają się jednak nowe informacje, które mówią, że oba modele mogą zyskać drugie życie dzięki elektryczności.

Na konferencji, która miała miejsce jakiś czas temu szef rozwoju technicznego Hans-Joachim Rothenpieler powiedział: „Audi TT to model, do którego mamy wielki sentyment i prowadziliśmy dyskusje w sprawie dalszej jego produkcji”. Powiedział też, że zarówno TT jaki i R8 mogą powrócić do sprzedaży jako pojazdy elektryczne. Niektórzy mówią, że to zły pomysł, ale Rothenpieler zamierza przekonać kolegów z zarządu, że jest inaczej.

tt r8

Szczerze mówiąc opisywana dzisiaj zmiana ma sens. Zarówno Audi R8 jak i Audi TT są w tej chwili nieco zbędne, a marka Audi skupia się ostatnio na modelach elektrycznych. Żaden z tych dwóch modeli nie sprzedaje się szczególnie dobrze, a jednocześnie zwiększa ogólne zużycie paliwa przez markę Audi. Zmiana silników spalinowych na elektryczne ma więc sens gdyż pozwala obu samochodom być o wiele bardziej opłacalnymi dla marki w przyszłości.

r8 tt

Powyższy powód nie jest też jedynym plusem takiej decyzji. Zmiana tych modeli na modele elektryczne daje marce stylowe, w pełni elektryczne samochody sportowe, które zdecydowanie przyciągną ludzi do salonów.

„Audi zawsze będzie miało samochody, które są ikonami marki” – powiedział prezes Audi Bram Schot. „Jesteśmy marką, która nasze modele traktuje bardzo emocjonalnie, a nowe Audi E-tron GT będzie jego nową ikoną. Dzięki modelom R8 i TT przyglądamy się także wolumenom ponieważ musimy skupić się też na rentowności marki”

Żródlo: quattrodaily.com

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!