TT coupe

Czy Audi chce wycofać model TT?

Audi właśnie wypuściło model TT RS po faceliftingu czyli najlepszą pod względem osiągów odmianę TT. Całkiem możliwe, że jest to ostatnie TT jakie widzimy. Ale jak to, nie będzie już kolejnej wersji tetetki? Już wszystko wyjaśniamy.

Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski o czterodrzwiowym Audi TT, które byłoby małym sportowym Coupe w stylu Audi A5 Sportback. Niestety, pogłoski te okazały się plotką, a samo Audi potwierdziło, że w przyszłości nie będzie miejsca na czterodrzwiowe Audi TT. Pojawiły się jednak kolejne informacje, że Audi chce wycofać ten model z produkcji.

Zgodnie z nowym raportem Autocar, dyrektor generalny Audi. Bram Schot już wymyślił plan uśmiercenia modelu TT. Ma go natomiast zastąpić małe, czterodrzwiowe Coupe z tylną klapą podobną do tej w A5 Sportback. Jeśli tak będzie to model ten będzie ciekawą konkurencją dla Mercedesa CLA i nadchodzącego BMW serii 2 Gran Coupe. Autocar twierdzi, że nowy model Coupe może być częścią linii modelu Audi A3, choć technicznie będzie to zbyt skomplikowane. A3 posiada model hatchback, sedan oraz sportback. Czy czeka nas zatem Audi A3 Coupe?

TT Coupe

Jeśli tak naprawdę się stanie to nie będziemy musieli czekać na to zbyt długo. Cykl życia obecnej generacji Audi TT kończy się w 2022 roku czyli za 3 lata. Wtedy właśnie możemy spodziewać się nowego czterodrzwiowego Coupe zamiast istniejącej już Audi TT. Jednak tak naprawdę do tego czasu możemy jedynie spekulować na temat nowego modelu. W przeciągu najbliższych lat na pewno będą pojawiać się nowe informacje na ten temat, a ja będę was na bieżąco o tym informował.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!