Nowa generacja Audi TT będzie 4 drzwiowa?

Rynek samochodów z nadwoziem Coupe powoli wymiera. Klienci są mniej skłonni kupić samochód z jedną parą drzwi niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza w czasach kiedy pojawia się coraz więcej czterodrzwiowych coupe. Samochody takie jak Audi A5 Sportback, BMW serii 4 Gran Coupe i Mercedes CLS pokazały właśnie jak tego dokonać. Dlatego też Audi TT nowej generacji również chce się stać czterodrzwiowym coupe.

Zgodnie z raportem przeprowadzonym przez AutoExpress, czterodrzwiową wersję Audi TT planowano wprowadzić do oferty już w 2014 roku. Niestety wybuch skandal z silnikami Diesla przez co marka została zmuszona do wprowadzenia planów cięcia kosztów. Wszystkie niepotrzebne projekty musiały zostać wycofane, a wśród nich znajdowała się czterodrzwiowa Audi TT. Jako że obecnie Audi radzi sobie bardzo dobrze, zarówno pod względem sprzedaży jak i zysków plany na Audi TT z dodatkową parą drzwi powracają.

czterodrzwiowa audi tt

Dwudrzwiowe coupe oraz kabriolet w tym modelu Audi prawdopodobnie wycofa ze swojej oferty. Wygląda na to, że w przypadku nowej generacji Audi TT spodziewać się należy czterodrzwiowego coupe. Zarząd Audi uznał, że projekt jest w porządku więc teraz tylko trzeba czekać na nowy model. AutoExpress posiada kilka renderingów, które wyglądają jak Audi A7 zmieszane z Volkswagenem Arteonem. Ostatecznie samochód może wyglądać trochę inaczej, ale pod względem wzornictwa czy wielkości nie będzie zbyt bardzo różnił się od tego przedstawionego na zdjęciach.

Po co w ogóle czterodrzwiowe Audi TT?

Jaki jest w ogóle cel czterodrzwiowego TT skoro mamy w ofercie Audi taki samochód jak A5 Sportback? Cóż, TT jest sporo mniejsze przez co będzie zbudowane na najnowszej platformie Audi czyli MQB. Nowe TT ma być tylko 290mm dłuższe od obecnej wersji. To naprawdę przyzwoity wzrost gdyż samochód nie będzie tak duży jak A5, a przed dodatkową parę drzwi stanie się bardziej praktyczny.

audi tt

Ze strony Audi jest to naprawdę ciekawy ruch. Marka pokazuje, że potrafi zaskoczyć ofertą swoich samochodów. Nowy wariant modelu, który mamy na rynku już od 20 lat pokazuje, że Audi potrafi zadbać o swoich klientów.

Źródło zdjęć: AutoExpress
Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!