RS6 C8 – najważniejsze informacje

Kilka dni temu Audi zaprezentowało swój nowy model RS6 oznaczony wersją C8. Na chwile obecną wersja C8 jest najmocniejszym standardowym wydaniem modelu RS6 w historii. Samochód będzie dostępny w sprzedaży dopiero w 2020, ale niektóre informacje o nim dostępne są w sieci już teraz.

Zacznijmy od tego co znajduje się pod maską tego potwora. Otóż w nowym RS6 C8 znajdziemy ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4 litrów. Silnik ten generuje aż 600 koni mechanicznych i 800Nm momentu obrotowego. Tak jak pisałem wcześniej, jest to na chwile obecną najmocniejsze wydanie modelu RS6 w historii. Jednak konkurencja w tej klasie posiada coś mocniejszego. Mowa o Mercedesie E63S. Różnica jest jednak niewielka. Nowe RS6 rozpędza się od 0-100km/h w 3.7s, Mercedes potrzebuje 3.5s. Miejmy nadzieję, że Audi przygotuje jakąś specjalną wersję RS6 C8, która pobije ten wynik.

Ciekawą informacją będzie to, że Audi RS6 C8 to hybryda. Nie jest to taka hybryda jak np. nowa wersja Porsche Panamery Turbo S. Zamiast ogromnego akumulatora znajdziemy tutaj 48 voltowy system elektryczny, który wspomaga benzynowy silnik. Oprócz tego, jeśli właściciel C8 będzie chciał pojeździć spokojniej to system odłączy kilka cylindrów.

Audi RS6 C8 – co nowego poza silnikiem?

RS6 C8

O pewnych różnicach w wyglądzie zewnętrznym nowego RS6 pisać nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na poprzednią i obecną wersję, aby znaleźć kilka lub kilkanaście różnic. To czego nie widać, a o czym warto wspomnieć to szerokość pojazdu. Wersja C8 jest aż o 4cm szersza od swojej poprzedniej wersji. Wysunięte nadkola kryją pod sobą duże, 21 calowe felgi (opcjonalnie 22 cale). Pod felgą zostały ukryte spore tarcze hamulcowe o wymiarach 420mm z przodu i 370mm z tyłu.

Opcjonalnie, jeśli nowy właściciel RS6 będzie chciał pojeździć bardziej ostro i dynamicznie istnieje możliwość samochodu ze specjalnym zawieszeniem. Mowa tutaj o systemie Dynamic Ride Control dzięki któremu zawieszenie może być regulowane w 3 stopniach.

RS6 C8

Nie muszę wspominać, że samochód będzie posiadał napęd Quattro bo jest to oczywiste, ale warto wspomnieć o jednej ciekawej opcji. Otóż samochód będzie można kupić z systemem czterech skrętnych kół poprawiający stabilność podczas szybkiej jazdy.

Na chwile obecną cena nowego RS6 nie jest jeszcze znana, ale miejmy nadzieje, że wkrótce się o niej dowiemy. A wy co sądzicie o nowym modelu?

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!