Ile mocy ABT wyciągnęło z RS5 Sportback?

Muszę przyznać, że RS5 jest jednym z najładniejszych nowych modeli Audi według mnie – oczywiście zaraz za RS3. Obecna wersja tego modelu generuje 450 koni mechanicznych, a w dodatku sam samochód wygląda obłędnie. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się czterodrzwiowe coupe więc producenci samochodów zaczęli prześcigać się kto stworzy lepszy model. I tak na rynku mamy Mercedesa AMG C63 S, który ma moc 502KM czy BMW M3 Competition o mocy ponad 500 KM. RS5 przy tych samochodach wypada trochę słabo, ale z pomocą przychodzi dobrze nam znana firma ABT.

rs5 abt

Audi RS5 Sportback jest obecnie dostępny tylko w Ameryce Północnej. Jeśli więc to czytasz i mieszkasz na tym kontynencie (chociaż szanse są niewielkie) a brakuje Ci mocy właśnie w tym modelu możesz zwrócić się do ABT Sportsline. Wtedy Twoje RS5 może stawić czoła konkurentom, o których pisałem we wstępie tego postu.

Ile mocy udało się wyciągnąć?

Po oddaniu samochodu do firmy ABT uzyskujemy dodatkowe 53 konie mechaniczne oraz ponad 90Nm momentu obrotowego więcej. Ostatecznie otrzymujemy RS5, które ma 503 koni mechanicznych oraz 690Nm momentu obrotowego co robi już wrażenie. Ta dodatkowa dawka mocy skraca przyśpieszenie od 0-100km/h do 3 sekund. Taki wynik osiągało Ferrari mniej niż 10 lat temu.

rs5 abt

Oprócz dodatkowej mocy ABT zamontowało także nowe stabilizatory, a samo Audi RS5 doczekało się także zmian kosmetycznych. Z zewnątrz dokładki zderzaków z włókna węglowego oraz nowe czarne alufelgi sprawiają, że samochód wygląda jeszcze bardziej agresywnie. W wewnątrz pojazdu mamy nowe fotele oraz karbonowe wykończenie. Poniżej znajdziecie więcej zdjęć z tego projektu.

Żródło: quattrodaily.com

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!