tt rs extra gear

Chris Harris prowadzi Audi TT RS w Extra Gear

Jeśli kojarzysz jeden z najlepszych programów motoryzacyjnych jakim jest Top Gear i oglądasz go również po zmianie ekipy na pewno wiesz o dodatkowej serii, która nazywa się Extra Gear. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że wiele osób przestało oglądać ten program kiedy to odeszła z niego najlepsza trójka i mogą oni nie wiedzieć o czym mówię. Czym jest więc Extra Gear? Jest to dodatkowy program emitowany po głównym wydaniu Top Gear, w którym to możemy zobaczyć ekskluzywne materiały zza kulis. W jednym z nowych odcinków możemy zobaczyć jak Chris Harris wykonuje okrążenie słynnego toru testowego Top Gear w Audi TT RS. Jesteście ciekawi jak mu poszło?

Jak wspomina Harris na początku filmu Audi TT jest często postrzegane jako samochód dla fryzjerów. Patrząc na całą gamę samochodów od marki z czterema pierścieniami to właśnie TT wyróżnia się z niego najbardziej. Być może to sprawia, że samochód jest modny, przez co cieszy się dużym powodzeniem wśród fryzjerów. Anyway, Audi TT RS to znacznie więcej niż samochód przeznaczony dla wyżej wymienionej grupy ludzi. To samochód, który posiada 2.5 litrowy, turbodoładowany, pięciocylindrowy silnik. Generuje on aż 400 koni mechanicznych oraz 354Nm momentu obrotowego. Dzięki temu samochód jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100km/h w 3.7 sekundy co jest bardzo dobrym wynikiem.

audi tt rs chris harris

Chris Harris o Audi TT RS:

Może się wydawać, że Chris Harris kocha ten silnik. Twierdzi on, że ma bardzo dobrą reakcje na gaz oraz posiada dużo mocy i dodatkowo pięknie brzmi. Chris mówi, że to jeden z najlepszych silników samochodowych, które testował. Chociaż nie jest tak, że samochód z tym silnikiem nie ma wad. TT RS posiada napęd quattro, chociaż tak naprawdę zastosowano system Haldex, który nie jest stałym napędem na cztery koła. Chris nie posunąłby się wiec tak daleko by powiedzieć, że jest to właściwy samochód dla kierowcy. Powiedział natomiast, że jest to bardzo szybkie i bardzo stylowe Coupe. Więc jeśli chcesz dobrze wyglądający samochód, który poradzi sobie z większością dróg Audi TT RS będzie dobrym zakupem.

Wideo: Chriss Harris w Audi TT RS

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!