rs4 b7 e92 ms test

RS4 B7 przeciwko E92 M3 – kolejny test od Carwow

Klika dni temu chłopaki z Carwow przeprowadzili porównanie Audi RS4 B5 oraz BMW E46 M3 w wyścigu na 1/4 mili. Dzisiaj przyjrzymy się kolejnemu testowi, który wykonali. Tym razem padło na nowszą generację czyli RS4 B7 wraz z BMW E92 M3. Który z nich tym razem okaże się lepszy? Czy zwycięży Audi czy BMW? Wszystkiego dowiecie się oglądając poniższe wideo.

Ten test tak właściwie nie różni się niczym od poprzedniego z wyjątkiem innych samochodów. Tak samo jak przypadku poprzedniego mamy tutaj do czynienia z szybkim i praktycznym samochodem rodzinnym jakim jest RS4 B7. Kolejny samochód z kolei to odpowiednik sportowego samochodu z jedną parą drzwi, który jest już mniej praktyczny. Nie mniej jednak zarówno Audi jak i BMW to wciąż bardzo pożądane samochody, które stanowią dla siebie konkurencje. Który z nich okaże się lepszy? Już zaraz się tego dowiecie, ale póki co czas na trochę teorii.

Co znajduje się pod maską RS4 B7 i E92 M3?

Zarówno jeden jak i drugi samochód ma pod maską silnik V8. W Audi jest to jednostka o pojemności 4.2 litra, która generuje 420 koni. Dodatkowo mamy tutaj 6 biegową manualną skrzynie biegów oraz napęd na wszystkie koła. W BMW natomiast pod maską znajdziemy silnik o pojemności 4.4 litra, który generuje 450 koni mechanicznych. Samochód ten posiada automatyczną, siedmio biegową skrzynie biegów oraz napęd na tylne koła.

Jak widać samochody są do siebie bardzo podobne. Czy różnica dodatkowych 30 koni mechanicznych oraz mniejsza masa pozwolą BMW pokonać Audi? Nie odpowiem na to pytanie żeby nie psuć wam przyjemności z oglądania poniższego filmu.

Żródło: www.carwow.co.uk

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!