choinki przewóz

7 wskazówek przy przewozie choinki samochodem

Koniec roku zbliża się do nas wielkimi krokami, ale jeszcze zanim to nadejdzie czas na Święta Bożego Narodzenia. U wielu z was choinki stoją już pewnie przystrojone w różne ozdoby wprowadzając w domu świąteczną atmosferę. Wiem jednak, że jest bardzo dużo osób, którzy z choinką czekają na ostatnią chwilę i zrobią to w najbliższym czasie. Co zrobić gdy musicie przetransportować choinkę za pomocą samochodu? Jakieś rady dla osoby, która być może robi to po raz pierwszy? Zebrałem 7 rad, które pomogą Ci tego dokonać, nie niszcząc sobie przy tym samochodu.

Na samym początku od razu coś powiem bo pewnie zaraz znajdą się komentarze ludzi, którzy napiszą, że są to w miarę oczywiste rzeczy. Potraktujcie ten artykuł z lekkim przymrużeniem oka bo oczywiście jest tak jak napisałem powyżej, ale zawsze może znaleźć się osoba, która o tym nie będzie wiedziała. Żyję już troszkę na tym świecie i ludzie zaskakiwali mnie nieraz. Obserwując obecny okres Świąteczny i ludzi, którzy transportują choinki do swoich domów, mogę śmiało stwierdzić, że rady przedstawione poniżej mogłyby im się przydać.

transport choinki

Oto co powinieneś zrobić, aby jak najlepiej zabezpieczyć choinkę na czas transportu samochodem:

Użyj do tego odpowiedniego pojazdu

Drzewko najlepiej transportować samochodem wyposażonym w bagażnik dachowy. Jeśli jednak nie masz bagażnika możesz skorzystać z z większego samochodu takiego jak SUV, minivan, samochód w kombi czy nawet podczepiając przyczepkę do swojego auta. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że choinkę można przewieźć we wnętrzu samochodu, jednak ja przedstawiam tutaj mniej inwazyjne metody. Igły, soki wyciekające z choinki oraz inne zabrudzenia mogą troszkę zniszczyć wnętrze naszego samochodu.


Używaj wysokiej jakości wiązań

Do wiązania choinki na dachu samochodu staraj się używać mocnych sznurków czy nylonowych pasków. Unikaj cienkich sznurków oferowanego przez niektórych sprzedawców choinek. Zabezpieczenie drzewka podczas transportu będzie wtedy pewniejsze i unikniemy zbędnych niespodzianek.

Zabezpiecz samą choinkę

To jest akurat oczywiste i chyba nie muszę mówić, żeby przed transportem drzewka owinąć je siatką. Jeśli siatka nie jest dostępna zabezpiecz luźne gałęzie za pomocą liny lub sznurka.

Zabezpiecz swój samochód

Jedną z rzeczy, którą możecie zrobić, aby zabezpieczyć dach swojego pojazdu podczas transportu to chociażby położenie starego koca pod choinką. Dzięki temu unikniesz rys na lakierze – to takie proste.

Odpowiednie ułożenie choinki

Podczas transportu drzewka czubek choinki zawsze powinien znajdować się z tyłu pojazdu.

Zwiąż choinkę

Choinkę wraz z bagażnikiem dachowym należy związać najlepiej w 4 miejscach by uniknąć jej poruszania się podczas transportu. Najlepiej to zrobić stosując pętle wokół jej pnia. Kolejne związanie powinno być powyżej dolnych gałęzi, aby uniknąć ruchów bocznych. Drzewko należy związać jeszcze tę samą metodą po środku oraz przy samym czubku.

Wykonaj krótki test oraz przystąp do transportu

Możesz wykonać krótki przejazd samochodem, żeby sprawdzić czy wszystko jest zabezpieczone tak jak powinno. Jeśli nie, postaraj się związać to mocniej, ewentualnie użyj dodatkowego związania. Kiedy wszystko jest w porządku przystąp do jazdy. Jeżeli masz do wyboru trasę przez miasto/wieś a drogę ekspresową wybierz tę pierwszą. Nie jedź za szybko. Wyższe prędkości powodują większy przepływ powietrza więc może nam się zdarzyć jakaś niemiła niespodzianka.

Bonus: Sportowym samochodem też można 🙂

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!