Audi Q3

Audi Q3 czyli słów kilka o nowej wersji SUVa

Obecny rok był zdecydowanie rokiem pełnym pracy dla marki Audi. Po odświeżeniu modeli takich jak A8, A7, A6 i A1, wprowadzeniu Q8 i faceliftingu modeli TT i A4 postanowili dać nam także nowe Audi Q3. I najwyższy czas na takie zmiany. Poprzednia wersja jest już na rynku jakiś czas i pomimo kilku minimalnych zmian przez ten czas czuć, że nie jest to najświeższy model.

Ten nowy model Audi nie jest aż tak rozpoznawalny jak inne modele tej marki. Jest on tylko nieco większy, bardziej nowoczesny i doczekał się w końcu zmian kosmetycznych. W porównaniu do poprzedniej wersji jest on o 97mm dłuższy i szerszy o 18mm co wpływa oczywiście na pojemność bagażnika i wnętrza. W środku znajdziemy nowszą wersje systemu o nazwie MMI Touch. W wyższych modelach Audi otrzymujemy dwa ekrany – jeden do nawigacji, drugi do systemu informacyjnego. W przypadku Audi Q3 otrzymujemy ten pierwszy wariant czyli tylko jeden ekran. Jeśli jesteśmy już przy wnętrzu warto wspomnieć o opcji brązowych wstawek w postaci pasków z alcantary na siedzeniach tego samochodu.

Wersje silników w Audi Q3

Wersje silników jakie zobaczymy w nowym Q3 to między innymi znane nam już doskonale czterocylindrowe jednostki z turbodoładowaniem. Oczywiście zobaczymy także inne jednostki, z nowym już nazewnictwem, które marka z czterema pierścieniami od jakiegoś czasu stosuje. A ponieważ Audi trzyma się swojego nowego systemu nazewnictwa silników, mimo że jest one w dużej mierze niezrozumiałe to przedział mocy wyjściowej samochodu ustala nazwę modelu. Tak wiem to dość skomplikowane, ale minimalnie postaram się to wyjaśnić. Podstawowy silnik w Q3 to benzynowa jednostka o pojemności 1.5l wraz z 7 biegową skrzynią automatyczną i napędem na przednie koła. Silnik generuje moc na poziomie 148KM i oznacza to, że powinien być od tej pory znany jako 35 TFSI. Modele 40 i 45 TFSI mają także benzynowe silniki, jednak te mają pojemność 2.0l. Generują one odpowiednio 178 i 227KM. Obie wersje posiadają automatyczną 7 biegową skrzynie biegów i napęd Quattro. Jeśli chodzi o silniki diesela mamy do dyspozycji tylko jedną opcje. Jest nią 2.0l silnik o mocy 150KM – 35 TDI. Dostaje on manualną skrzynie biegów i napęd na wszystkie koła.

Oczywiście obiecano, że nowe Audi Q3 będzie lepiej się prowadziło. I tak być powinno ponieważ ten model opiera się na tej samej platformie co VW Tiguan, Seat Ateca i Skoda Karoq.

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!