audi r8 vs mclaren 570s

Audi R8 V10 Spyder vs McLaren 570S Spider

Trudno nie mieć uśmiechu na twarzy kiedy widzi się taki samochód jakim jest Audi R8 V10 Spyder. Jest to topowy model niemieckiej marki posiadający silnik V10, który generuje potężny dźwięk przypominający grzmot. Czy w podobnej cenie możemy znaleźć równie szybki i dobrze wyglądający samochód? Tego wszystkiego dowiemy się z jednego z nowych odcinków Top Gear gdzie ekipa prowadzących porównuje Audi R8 z Mclarenem 570s.

audi r8 mclaren 570s

Nie ma co ukrywać. Zarówno jeden jak i drugi samochód jest bardzo szybki. Audi R8 V10 Spyder posiada pod maską wolnossący silnik V10 o pojemności 5.2 litra. Generuje on 540 koni mechanicznych oraz 550Nm momentu obrotowego. Mclaren 570s Spider z kolei dysponuje silnikiem V8 o pojemności 3.8 litra wraz z podwójną turbiną. Pozwala to mu na wygenerowanie 570 koni mechanicznych oraz 600Nm momentu obrotowego.

Zarówno Audi jak i Mclaren mają swoje zalety. Audi posiada napęd Quattro, który zapewnia mu lepszą trakcję podczas ruszania. Mclaren z kolei jest lżejszy oraz posiada minimalnie większą moc i większy moment obrotowy. Liczby liczbami, ale jak to wszystko wygląda w praktyce?

Audi R8 V10 Spyder vs Mclaren 570s Spider

Już na początku wyścigu widać jak napęd Quattro pomógł Audi objąć prowadzenie. Jednak kiedy Mclaren osiąga dobrą przyczepność jego dodatkowa moc pozwala mu w końcu wyprzedzić Audi i utrzymać się na prowadzeniu aż nie minie linii mety. Jak widać Mclaren jest dużo szybszy od Audi kiedy już zyska odpowiednią przyczepność.

Na pocieszenie dla wszystkich fanów Audi mogę dodać, że mimo wyniku wyścigu nadal R8 brzmi dużo lepiej dzięki silnikowi V10. Myślę jednak, że osoby jeżdżące takimi samochodami zdają sobie doskonale sprawę z tego, że zawsze trafi się jakiś szybszy samochód i to nie pojemność oraz liczba cylindrów odgrywa tutaj największą rolę. Takich samochodów nie kupuje się po to, żeby udowodniać innym bogatym ludziom, że to właśnie nasz jest najszybszy. Chociaż nie wiem, w sumie to nie jestem bogaty 😉

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!