audi pb18 etron produkcja

Audi potwierdza produkcje PB18 etron

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o Audi PB18 etron w czasie targów w Pebble Beach naprawdę byłem zaskoczony. Był to tak naprawdę jedynie koncept nowego samochodu elektrycznego od Audi i nie wiedzieliśmy nawet czy w ogóle trafi on do produkcji. Być może w moim życiu nie będę miał okazji nawet przejechać się takim modelem, ale bardzo kibicuje marce Audi jeśli chodzi o samochody elektryczne. Ostatnio Audi najwyraźniej potwierdziło informacje na temat produkcji tego modelu. Ma to być limitowana produkcja, jednak dzięki niej PB18 etron ma większe szanse ujrzeć w przyszłości światło dzienne.

Zgodnie z raportem przedstawionym podczas targów motoryzacyjnych w Holandii dostajemy wstępną informację od Audi, z której wynika to, że prawdopodobnie rozpoczną oni produkcje modelu PB18. Nie będzie to masowa produkcja, a jedynie 50 sztuk tego modelu. Informacja ta pochodzi od samego dyrektora generalnego Bram Schota.

50 sztuk tego samochodu nie sprawi raptownie, że będziemy mogli go ujrzeć na ulicach. Prawdopodobnie większość z nich jest już zarezerwowanych przez bogatych klientów. Mimo wszystko sama informacja, że Audi zamierza wprowadzić taki samochód do produkcji jest bardzo dobra. Miło patrzeć jak Twoja ulubiona marka samochodów się rozwija.

pb18

W Audi PB18 mimo, że jest samochodem elektrycznym, nie znajdziemy żadnych systemów autonomicznej jazdy. Za wszystkie najważniejsze funkcje samochodu takie jak: kierowanie, przyśpieszanie czy hamowanie odpowiada kierowca. Elektryczny jest tu tylko silnik, a właściwie 3 silniki, które potrafią rozpędzić samochód od 0-100km/h w zaledwie 2 sekundy. Wszystkie silniki generują łączną moc 680KM, ale tryb boost chwilowo może wygenerować ich aż 775KM. Samochód jest zasilany baterią o pojemności 95kWh, która jest chłodzona cieczą i która pozwala na pokonanie 500km na jednym ładowaniu. Warto też wspomnieć o szybkim ładowaniu, dzięki któremu do pełna naładujemy baterie w 15 minut!

Wywiad z projektantem Audi PB18 etron

Źródło: quattrodaily.com

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!