RS4 B9 doczekało się faceliftingu

Obecna generacja Audi A4 jest już na rynku 4 lata. Mowa tu oczywiście o wersji B9, która nadal wygląda dość nowocześnie. Fajnie jednak byłoby zobaczyć RS4, które stylistyką nawiązuje do najnowszych modeli Audi. Tak oto dostajemy zdjęcia nowego i odświeżonego Audi RS4 B9.

Szczerze mówiąc nowe Audi RS4 nie jest samochodem, którego wygląd wymaga modernizacji. Jak na 4 letni samochód nadal wygląda dosyć nowocześnie. Jednak kilka małych zmian pozwoliło znacznie poprawić jego wygląd oraz nawiązać stylistyką do takich modeli jak chociażby nowe RS6 czy RS7. Fajnie wiedzieć, że pomimo małej ilości powodów do zmiany wyglądu marka Audi dba o to, żeby ich samochody wyglądały świeżo.

Audi RS4 B9 po faceliftingu otrzymało nowe przednie reflektory oraz małe otwory wentylacyjne między grillem, a maską. Sprawia to, że samochód wygląda jeszcze bardziej sportowo niż wcześniej. Jeśli chodzi o tył to dostajemy nowe lampy z jasnymi paskami po środku. Oprócz tego samochód jest jeszcze bardziej zaawansowany technologicznie.

rs4 b8

W środku nowe dodatki nie różnią się od tych, które znajdziemy w podstawowej wersji Audi czyli zwykłej A4. Zamontowano tutaj nowy system MMI i najnowszą cyfrową wersję wskaźników czyli Virtual Cockpit. Jednak ten ostatni otrzymuje nowy ekran widoku charakterystyczny dla serii RS, który pokazuje obrotomierz otoczony różnymi informacjami na temat jazdy.

rs4 b9

Pod maską zmieniło się niewiele. Nadal znajdziemy tutaj silnik o pojemności 2.9 litra wraz z dwoma turbosprężarkami, który generuje 450 koni mechanicznych oraz 600Nm momentu obrotowego. W połączeniu z ośmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów i napędem Quattro, nowe RS4 może rozpędzić się od 0-100km/h w 4.1s.

Jeśli chodzi o zmiany to by było na tyle. Nie jest to kolejna generacja modelu RS4, a jedynie facelifting, który zmienia kilka rzeczy. Mimo wszystko, postanowiłem o tym napisać, gdyż jest to bardzo istotna informacja, jeśli chodzi o nowości dotyczące naszej ulubionej marki samochodów.

Źródło: quattrodaily.com

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!