Najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców

Aplikacje mobilne dla kierowców stają się coraz ciekawsze, ale także pozwalają nam za pomocą jednego urządzenia zastąpić kilka innych. Dane statystyczne mówią, że już 2/3 populacji ludzi używa smartfona. Skoro aż tyle osób używa inteligentnych telefonów to przygotowaliśmy listę aplikacji, które każdy kierowca powinien zainstalować dla swojej wygody, ale także dla bezpieczeństwa.

Yanosik

 

Myślę, że tej aplikacji nie muszę nikomu przedstawiać, ale skoro piszę wpis o najlepszych aplikacjach mobilnych dla kierowców to po prostu nie mogło jej tutaj zabraknąć. Yanosik to najpopularniejsza wśród kierowców aplikacja, która w czasie rzeczywistym pokazuje nam co się dzieje na drodze. Miesięcznie z tej aplikacji korzysta 1.5mln użytkowników. Oferuję nam ona między innymi ostrzeganie o korkach, fotoradarach, patrolach policyjnych, nieoznakowanych radiowozach, robotach drogowych i innych zagrożeniach na drodze. Poza tym zawiera też opinie o restauracjach, dane dotyczące stacji paliw. Od niedawna także, można wykupić sobie u nich polisę do swojego samochodu, a jej cena uzależniona jest od stylu naszej jazdy. Ocena liczona na podstawie punktów, które otrzymujemy w aplikacji.

Pobierz aplikacje: Android / iOS

Skycash

 

Jeśli mieszkamy w większym mieście lub często korzystamy z płatnych parkingów ciekawą aplikacją może być Skycash. Jest to aplikacja, za pomocą której wykupimy bilet parkingowy za pomocą swojego smartfona. Ciekawą opcją jest to, że płacimy za tyle ile rzeczywiście korzystaliśmy z miejsca parkingowego. Wychodząc z samochodu, wciskamy przycisk Start, a wchodząc do niego przycisk Zakończ. Aplikacja wyliczy nam ile mamy zapłacić i pobierze daną kwotę z naszego konta. Nie musimy więc zaprzątać sobie głowy tym, na ile mamy wykupić sobie bilet, płacimy tyle ile staliśmy na danym miejscu. Poza parkingami, możemy kupić także bilety do komunikacji miejskiej, kina czy bilet na pociąg.

Pobierz aplikacje: Android / iOS

Fuelio: paliwo i koszty

 

Aplikacja fuealio to rozbudowany dziennik tankowań, a także miejsce podstawowych informacji na temat naszego samochodu. Dzięki zaawansowanym statystykom jak np: zużycie paliwa, przejechany dystans, średnie spalanie, średnie miesięczne spalanie, kalkulator tankowań mamy możliwość dokładnego śledzenia oraz optymalizowania swoich wydatków na paliwo. Aby skorzystać z aplikacji nie musimy zakładać konta, ale istnieje opcja jego założenia. Dzięki temu, wszystkie nasze dane będzie można trzymać w chmurze także w przypadku usunięcia aplikacji czy zmiany telefonu, nasze dane nie są usuwane. Poza tym, aplikacja pokazuje nam aktualne ceny paliw na stacjach paliw. Niestety, aplikacja jest dostępna tylko dla użytkowników telefonów z zielonym robotem.

Pobierz aplikacje: Android

Torque Pro

Dzięki tej aplikacji możesz zobaczyć dane Twojego samochodu w czasie rzeczywistym. Możesz także uzyskać liczbę błędów silnika czy sprawdzić jego osiągi. Torque to narzędzie do diagnostyki samochodu, które wykorzystuje adapter OBD2 i przy pomocy bluetooth połączy się z Twoim samochodem (musisz posiadać specjalną wtyczkę obd2, którą możesz kupić na allegro za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych). W aplikacji możesz ułożyć ekran główny tak jak chcesz, by mieć w jednym miejscu wszystkie informacje, których potrzebujesz. Za pomocą aplikacji również możesz skasować błędy. Aplikacja dostępna również tylko na telefony z androidem, ale dla użytkowników iOS jest też ciekawa alternatywa o nazwie iOBD2.

Pobierz aplikacje: Torque pro / iOBD2

Aplikacje do nagrywania: AutoGuard Dash Cam i CarCamera DVR PRO

Wideorejestratory to coraz bardziej popularne urządzenia w naszym kraju. Kolizje samochodowe nie należą do przyjemnych zdarzeń. Pół biedy kiedy to sprawca bez problemu przyzna się do swojej winy. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy to policja musi rozstrzygać o winie. Wielu kierowców montuje w swoim samochodzie wideorejestrator, ale jeśli jeszcze takiego nie kupiłeś z jakiegoś powodu, z pomocą przyjdzie Ci aplikacja AutoGuard Dash Cam, która zrobi z Twojego smartfona wideorejestrator. W aplikacji to użytkownik przydziela odpowiednią liczbę miejsca w pamięci telefonu i nie przekracza jej. Kiedy miejsce się kończy, nagrania nadpisują się. No chyba, że klikniemy na ekranie przycisk zapisz, kiedy to na drodze wydarzy się coś co chcemy zostawić w pamięci telefonu. Wtedy to ten fragment zostaje w telefonie. Na telefony z nadgryzionym jabłuszkiem znaleźliśmy ciekawą alternatywę.

Pobierz aplikacje: AutoGuard Dash Cam / Car Camera DVR. Pro 4+

Facebook
Twitter
Odwiedź sklep

Kliknij w przycisk i sprawdź gadżety dla prawdziwego fana Audi w naszym sklepie!